افزایش سن، تغذیه نامناسب، استفاده از لوازم آرایشی بی کیفیت، قرار گرفتن در معرض آفتاب و … سبب ایجاد چین وچروک، افتادگی و شلی پوست، کهیر پوستی، لک و … بر روی پوست می شود از جدیدترین روش ها برای جوانسازی پوست و مقابله با مشکلات پوستی ذکر شده، لیزر لیفت صورت می باشد.
لیزر لیفت صورت با دستگاه های نظیر co2 فرکشنال، اسکارلت s، هایفو و … انجام می شود، برای آشنایی بیشتر با متدها و روش های لیزر لیفت صورت و جوانسازی پوست تا انتهای این مطلب، ما را همراهی کنید.لیزر لیفت صورت

لیزر لیفت صورت چیست؟

لیزر لیفت صورت، روشی برای جوانسازی پوست و از بین بردن مشکلات و عارضه های پوستی می باشد، در این روش لایه های سطح پوست توسط لیزر برداشته می شوند، همچنین با افزایش خون رسانی در لایه های زیرین پوست، کلاژن سازی صورت می گیرد، که نتیجه آن از بین رفتن چین و چروک، شلی و افتادگی پوست، همچنین پوست جوان تر، شاداب تر، سالم تر می باشد.
لیزر لیفت صورت با چه دستگاه هایی انجام می شود؟
دستگاه های مختلفی برای انجام لیفت صورت با لیزر وجود دارد، از بهترین دستگاه ها برای لیفت صورت، دستگاه co2 فرکشنال edge one، دستگاه اسکارلت ُS، دستگاه هایفو می باشد، در ادامه مکانیسم عملکرد این دستگاه ها را شرح می دهیم.

لیزر co2 فرکشنال edge one

از بهترین و متداول ترین روش ها برای جوانسازی پوست، استفاده از دستگاه لیزر co2 فرکشنال edge one می باشد. این دستگاه برای درمان عارضه های پوستی مانند جای زخم،جوش، لک، شلی و افتادگی پوست، چین و چروک و … مورد استفاده قرار می گیرد.
لیزر co2 فرکشنال edge one، نسل جدید لیزر co2 می باشد. این روش بیش از ۲ دهه است که به عنوان بهترین روش غیر جراحی برای درمان چروک ها و چاله های پوستی و عارضه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.
این روش از طریق لایه برداری، افزایش کلاژن سازی و خون رسانی پوست به درمان عارضه های پوستی می پردازد.

لیزر اسکارلت S

دستگاه اسکارلت S از طریق تولید امواج رادیو فرکانسی به جوانسازی و لیفتینگ پوست کمک می کنند.
در واقع استفاده از امواج رادیو فرکانسی یکی از بهترین روش های درمانی برای از بین بردن چروک های پوست، سفت کردن پوست های شل و افتاده می باشد، دستگاه اسکارلت توانایی لیفتینگ پوست بدون جراحی را دارد.
این دستگاه در درمان اسکارهای فرو رفته، آکنه، اسکار های عمیق، در مان جوش های فعال و …موثر می باشد.

دستگاه هایفو(HIFU)

یکی از جدیدترین روش ها برای لیفتینگ پوست بدون جراحی، هایفو می باشد.
در هایفوتراپی امواج اولتراسوند، به نقطه ای از عمق پوست تابانده می شود، که نتیجه آن ایجاد گرمای موضعی در اعماق پوست در نقطه مورد نظر می باشد، مکانیسم عملکرد این دستگاه از طریق تخریب کلاژن های قدیمی و کلاژن سازی جدید می باشد.
هایفو روشی ایمن و تایید شده توسط FDA آمریکا می باشد، که بدون جراحی و کم ترین آسیب به درمان افتادگی و شلی پوست می پردازد.