لیزر موهای زائد

در عصر حاضر زیبایی به یکی از مهم ترین دغدغه های اکثر افراد تبدیل شده است، همه انسان ها خواستار داشتن پوستی صاف و عاری از موهای زائد می باشند. افراد مختلف از طریق روش های مختلف تمام تلاش خود را می کنند تا از شر موهای زائد رهایی پیدا کنند.

از بهترین و متداول ترین روش ها برای رهایی از موهای زائد، لیزر می باشد. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد در حدود یک دهه می باشد که متداول شده است و روز به روز به شمار استفاده کنندگان از دستگاه های لیزر برای حذف موهای زائد افزوده می شود.

اصولا در انتخاب دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد باید به نوع پوست و مو ی هر فرد توجه شود. مرکز لیزر موهای زائد در کرج با داشتن دستگاه های مختلف لیزر شامل دستگاه لیزر الکساندرایت جنتل مکس پرو(GentleMax Pro) و جنتل لیز پرو (Gentlelease Pro) ساخت کمپانی کندلا(Candela) آمریکا تمام تلاش خود را برای حداکثر رضایت مراجعه کننده به کار می بندد.

 

 

لیزر موهای زائد

افزایش تقاضا برای لیزر موهای زائد، این امکان را به سو استفاده کنندگان داده تا با تبلیغات دروغین و قیمت های پایین در مراکز غیر تخصصی اقدام به لیزر موی کسانی که اطلاعات جامعی در رابطه با لیزر ندارند، کنند.

در ادامه این مطلب ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره لیزر موهای زائد را به شما بدهیم تا شما بتوانید بر مبنای این اطلاعات بهترین مرکز تخصصی لیزر موهای زائد را انتخاب کنید.

مهم ترین نکته در هنگام انتخاب مرکز لیزر علاوه بر اینکه آن محموعه از چه دستگاه هایی استفاده می کند، آن است که عمل لیزر مو تحت نظر پزشک متخصص صورت گیرد، در واقع قبل از لیزر پزشک متخصص باید رنگ مو و تیپ پوستی شما را تشخیص دهد، تا بتواند دستگاه مورد نیاز برای پوست شما را تعیین کند.

استفاده از دستگاه الکساندرایت تضمینی برای موفقیت در درمان نیست، زیرا در حال حاضر دستگاه های بسیاری با این نام اما با قیمت و کارایی پایین در بازار وجود دارد.

لیزر چگونه عمل میکند؟

اشعه لیزر که پالسی از نور می باشد،به وسیله انتشار و انتقال انرژی گرمایشی و نور به ریشه مو، موجب آسیب به فولیکول مو می شود، همانطور که می دانید فولیکول آسیب دیده دیگر قادر به تولید مو نیست.

اصولا لیزر مو اگر به کمک دستگاه مناسب و توسط نیروی متخصص صورت گیرد، امری بی خطر می باشد که آسیبی به پوست نمی رساند.

بهترین نتایج را در لیزر مو کسانی به دست می آورند که دارای پوستی روشن و مو های تیره می باشند.

افرادی که دارای مو های خاکستری، بور، قهوه ای و قرمز هستند، معمولا نتایج خوبی از لیزر به دست نمی آورند، این افراد برای رسیدن به نتیجه مطلوب معمولا به تعداد جلسات بیش تری دارند.

مزایای لیزر موهای زائد

  • توقف و کاهش سرعت رشد مو
  • لیزر با ازبین بردن موهای زائد، به شما در داشتن پوستی صاف و عاری از مو کمک می کند.
  • پیشرفت تکنولوژی و در نتیجه آن پیشرفت دستگاه های لیزر سبب کاهش تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان شده است.
  • رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FAD ) قرار گرفته است .
  • لیزر موهای زائد نسبت به سایر درمان ها برای از بین بردن موهای زائد درد کمتر و اثر بخشی بالاتری دارد.
  • لیزر، یک درمان قطعی برای درمان موهای زائد می باشد.

چه افرادی کاندیدای انجام لیزر موهای زائد هستند؟

در حالت کلی تمامی کسانی که دارای موهای زائد بر روی بدن خود هستند، می توانند اقدام به لیزر کنند، البته اثر بخشی لیزر برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، بیشتر است و این افراد با تعداد جلسات کمتر به نتیجه مطلوب دست می یابند.

البته ناگفته نماند همه افراد می توانند با لیزر از شر موهای زائد خود رهایی پیدا کنند، اما کسانی که موهای زرد، بور، قرمز دارند، به تعداد جلسات بیش تری نیاز دارند.

 

کدام نواحی بدن مناسب لیزر هستند؟

انتخاب اینکه کدام قسمت از بدن باید لیزر شود، به خود شخص بستگی دارد، اما بانوان معمولا اقدام به لیزر در کشاله ران، دست ها، زیر بغل، چانه، بالای لب می کنند، آقایان نیز افدام به لیزر در نواحی شانه، کمر و ریش می کنند.

قبل از لیزر موهای زائد چه کنیم؟

قبل از اقدام به لیزر، بیمار حتما باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرد، بیمار باید انتظارات خود از لیزر را مطرح کند و پزشک هم باید میزان تاثیرگذاری لیزر بر بیمار و آسیب های احتمالی را بیان کند.
پس از آنکه مراجعه کننده تصمیم قطعی خود را برای لیزر گرفت، باید یکسری اقدامات را انجام دهد.

۱ ) ۲ تا ۳ هفته قبل از اقدام به لیزر مراجعه کننده نباید کارهایی از قبیل: موم انداختن، تزریق کلوژن جهت جوان سازی پوست، گرفتن حمام آفتاب، استفاده از رختخواب های الیافی را انجام دهد.

۲ ) ۲۴ ساعت قبل از لیزر مراجعه کننده باید، موهای بدن خود را شیو کند.

۳) در روز لیزر مراجعه کننده نباید از لوازم آرایشی و بهداشتی بر روی پوست خود استفاده کند.

۳ ) همچنین مراجعه کننده نباید، از داروهایی هم چون آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی که منجر به افزایش خطر خونریزی میشوند، استفاده کند.

عوارض لیزر موهای زائد

۱- امکان ایجاد لکه های پوستی در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید

۲- خارش و تورم پوست که پس از لیزر به وجود می آید و در صورت استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک، از بین می روند.

لیزر مو برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

– خانم های باردار – در حین مصرف برخی داروها انجام لیزر ممنوع است.
اگر در حال استفاده از داروهایی مثل ترکیبات حاوی رتینوئیک اسید یا ترکیبات دارای اسید رتینوئیک و ترکیبات پیلینگ، حتما به پزشک اطلاع دهید تا اقدامات لازم را پیش از لیزر کردن انجام داده و یا به طور کلی انجام لیزر را به زمان دیگری موکول نماید .
– افرادی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند
– افرادی که دیابت دارند
– افرادی که به بیماری های قلب و عروق مبتلا هستند
– افرادی که به بیماری های عفونی مبتلا هستند
– کسانی که پوست آفتاب سوخته دارند
– افراد با سن زیر ۱۷ سال

-افرادی که مشکوک به سرطان لوزالمعده و یا تیروئید هستند.

در این مطلب ما تمامی نکات لازم در رابطه با لیزر مو را برای شما شرح دادیم، در صورتی که نیاز به مشاوره لیزر دارید، می توانید با ما تماس بگیرید.