پرسش های متداول لیزر

تعدا جلسات برای لیزر موهای زائد با توجه به رنگ پوست، مو و تراکم مو های زائد، نوع دستگاه در افراد مختلف متفاوت می باشد. ولی در شرایط نرمال هر فرد به ۴ تا ۶ جلسه لیزر نیاز دارد. پس از پایان دوره ۶ جلسه شخص وارد دوره شارژ لیزر موهای زائد قرار می گیرد.

در صورتیکه جلسات لیزر به صورت منظم و بدون وقفه انجام شود، همچنین شارژ لیزر موها هم سر وقت انجام شود، موها بازگشت نخواهند داشت.

لیزر موهای زائد اگر توسط نیروی متخصص و با دستگاه هایی با کیفیت بالا نظیر کندلا جنتل مکس پرو انجام شود، حدود ۸۰ درصد از موها را ازبین می برد، ذکر این نکته ضروری است که هیچ دستگاه لیزری نمی تواند همه ی موها را از بین ببرد.

تا کنون عارضه خاصی برای لیزر موهای زائد گزارش نشده است، البته پس از لیزر احتمال تورم ، قرمزی و خارش پوست وجود دارد که با استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک این عارضه ها تا ۲۴ ساعت پس از لیزر از بین می روند.

در حال حاضر دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا جنتل مکس پرو، که توسط کمپانی آمریکایی کندلا ساخته شده است، بهترین دستگاه لیزر موجود در بازار است.

لیزر موی زائد با توجه به ناحیه درمان، رنگ پوست مراجعه کننده، ضخامت مو نوع دستگاه و سیستم خنک کننده آن  ممکن است کمی درد داشته باشد، که این درد با استفاده از کرم های بی حسی موضعی از بین می رود.

یکی از شایعاتی که درباره لیزر موهای زائد مطرح می شود، بحث سرطان زا بودن لیزر می باشد، که همانطور که گفتیم این موضوع شایعه ای بیش نیست، زیرا نور لیزر سطحی است و در پوست باقی می ماند و به عمق پوست نفوذ نمی کند.