دستگاه لیزر دایود

از قوی ترین و موثرترین دستگاه های لیزر موهای زائد در دنیا می توانیم به دستگاه لیزر دایود اشاره کنیم. این دستگاه در حال حاضر از بهترین دستگاه های موجود در بازار می باشد که توان رقابت با دستگاه هایی نظیر کندلا را دارد.لیزر دایود

لیزر دایود در گروه لیزرهای جامد و نیمه هادی قرار می گیرد، که طول موجی معادل ۸۰۸ نانومتر ایجاد می کند، که عمق نفوذ بالایی دارد. این طول موج بالا سبب نفوذ عمیق اشعه لیزر به پوست می شود، که نقطه اثر آن نواحی عمیق فولیکول های مو می باشد. در واقع لیزر دایود ریشه موهای زائد را هدف قرار می دهد.

اصولا لیزر دایود بر ای موهای ضخیم و تیره مناسب تر می باشد.

در نسل های قدیم این دستگاه، عمق نفوذ بالا سبب افزایش درد می شد، اما با گذشت زمان، پیشرفت تکنولوژی و همچنین ارتقا دستگاه های لیزر دایود، شیوه تابش در این دستگاه به صورت متناوب و سریع تر تغییر کرد، همچنین اضافه شدن سیستم های خنک کننده قوی تر به دستگاه سبب شد تا کسانی که از این دستگاه ها استفاده می کنند، کم ترین میزان درد را تحمل کنند.

لیزر دایود از طریق ارسال اشعه خود به سمت Cible مو که محل انبار شدن ملانین موجود در ریشه هر مو می باشد، رنگدانه مورد نظر را بدون آنکه کمترین آسیبی به پوست برسانند، بمباران و متلاشی می کنند.

دستگاه های لیزر دایود، نور قرمز مطلق که قابل جذب توسط ملانین مو است را منتشر می کنند. نور منتشر شده در ریشه موهای زائد به گرما تبدیل شده و نهایتا سبب حذف سلول های مسئول رشد مو می شود. در واقع نور قرمز مطلق بهترین و موثرترین نور برای از بین بردن سلول های مو می باشد.

مزایای دستگاه لیزر دایود

  • تاثیر گذاری بالا
  • سرعت کار بالا( به دلیل بزرگ بودن سطح مقطع)
  • کوتاه بودن دوره درمان
  • سیستم خنک کننده قوی
  •